Selvi’den Bahçeli’ye yanıt: Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım, yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Gezi davası ve Osman Kavala’nın tutukluluğuyla ilgili kaleme aldığı yazılar nedeniyle kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. Selvi, “Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım. Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum” dedi.

Bahçeli, Selvi’nin yazısından alıntılar yaptığı parti grup toplantısında, “’Suç eskidi, yeni sistemde geçersiz’ demek devleti ve milleti bilmeyen, bilse de hasır altı eden tetikçilerin ve kimliksizliklerin harcıdır” ifadelerini kullanmıştı. Bahçeli söz konusu konuşmasında Sinan Ateş davası hakkında da “İddianame mahkeme tarafından kabul edilip yargılanma süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Selvi, Bahçeli’nin grup konuşmasında kendisine yönelik yaptığı eleştirilere bugünkü yazısında şöyle yanıt verdi:

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli isim vermeden yazımdan alıntılar yaptı. Seviyeli bir dille eleştirilerde bulundu. Hakaret olmadığı sürece eleştirilerden yararlanırım. Ben farklı düşünüyorum, Bahçeli farklı düşünüyor. Önemli olan farklılıklarımızla birlikte konuşabilmemiz. Netice itibariyle hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.

Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım. Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum. Farklı düşünenler ise bunu tehlikeli bulabilir. Hakaret ve tehdit olmadığı sürece bunları tartışabiliriz.”

Yazının tamamını okumak için .

Ne olmuştu?

Hürriyet yazarı Selvi’nin “Kavala ve Gezi dosyasında yeni gelişme var; benzer gelişmede Ergenekon sanıkları tahliye edilmişti” yazısına, AKP içinden sert tepkiler gelmişti. Eski AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci, “Bu kibritle oynayan ya kendini yakar ya evini yakar” ifadeleriyle tepki gösterirken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu da, “Ne Osman Kavalaymış arkadaş” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x